Často kladené dotazy

Jak to funguje, je to bezpečné?

Dekarbonizaci provádíme nejbezpečnější metodou, bez pomoci chemie. Po dobu cca 60-ti minut přidáváme do sání směs vodíku a kyslíku. Tímto zvýšíme účinnost spalování, zvýšíme teplotu a dojde k trvalému ODSTRANĚNÍ veškerých karbonových úsad. Karbon v motoru shoří a jeho zbytky odcházejí za pomocí sublimace výfukovou soustavou. Nemusíte se tedy obávat jakéhokoliv poškození motoru.

Proč bych měl motor dekarbonizovat?

Všechny moderní motory trpí na úsady karbonu, ať chcete nebo nechcete, karbon vzniká v každém motoru a usazuje se i v tom Vašem. Díky tomu, že dnes už téměř každé auto obsahuje spoustu velmi drahých součástek, jako například turbodmychadlo, vstřikovače, DPF/FAP filtr, EGR ventil dosahují motory výborných účinností, výkonu a spotřeby. Všechny tyto požadavky splní i při velmi nízkých emisích požadovaných EU. Daní za toto je však extrémní citlivost motorů na kvalitu paliva a množství karbonu, jež se postupem času usazuje v celém motoru a paralyzuje postupně jeho součásti.
Dekarbonizací předejdete drahým poruchám těchto systémů, obnovíte výkon motoru a snížíte jeho spotřebu. V konečném důsledku dojde ke snížení servisních nákladů a prodloužení ŽIVOTNOSTI MOTORU A JEHO DÍLŮ.

Co vše se při dekarbonizaci vyčistí?

Jsou to všechny díly od místa sání ve voze až po výfukovou soustavu. Jmenovitě se jedná především o: vstřikovače paliva, žhavící svíčky, spalovací prostor, ventily sací a výfukové, turbodmychadlo, EGR ventil/systém, lambda sonda, katalyzátor, filtr pevných částic (DPF/FAP). Jak sami vidíte, jedná se téměř ve všech případech o velmi drahé díly „zaručující“ drahou opravu. Díky dekarbonizace zásadním způsobem prodloužíte jejich životnost.

Poznám nějak dekarbonizaci jako řidič?

Zpravidla opravdu poznáte. Dojde ke zklidnění a snížení hlučnosti běhu motoru. Průběh motoru je mnohem hladší, vlivem vyčištění turbodmychadla a vstřikovačů je nástup výkonu plynulejší, motor běží lépe. Auto jde „lépe za plynem“ a je celkově živější. Starty jsou rychlejší a snažší díky dekarbonizaci žhavičů. Důsledkem kompletního odstranění karbonu dojde také ke snížení spotřeby auta díky lepšímu dávkování palivy. Neméně důležité je také snížení emisí.

Je nutno na autě po dekarbonizaci měnit olej?

Ne, není třeba vůbec měnit olej. Celá dekarbonizace probíhá plynulou cestou a nedochází k agresivním náběhům chemie, která degraduje kvalitu oleje. Celý proces probíhá bez přídavné chemie a vozidlo je pouze napojeno na stroj sáním vzduchu. Po dekarbonizaci nemáte tedy žádné další náklady a rovnou si užíváte lépe pracujícího motoru.

Jak poznám, že je třeba dekarbonizaci provést na mém autě?

Není možné Vám sdělit v kolik km je třeba dekarbonizaci provést. Nové motory jsou bez karbonu, to, za jak dlouho se do nich karbon dostane a v jakém množství závisí na stylu jízdy (čím kratší trasy tím hůř), stylu jízdy (čím míň je motor výtáčen, tím hůř) a také jak často je v motorech měněn olej. Ve chvíli využívání tzn. „long life“ servisních intervalů je karbon otázkou času. Z praxe víme, že většinou na vozech s více jak 60tkm už jsou výsledky znatelné.

Kolik dekarbonizace stojí a jak dlouho trvá?

Ceny najdete v CENÍKU a doba trvání je zpravidla 60minut (motory do 2,5l objemu).

Kde dekarbonizaci provádíte?

Hlavní provozovnu máme v Šumperku, pravidelně však za našimi zákazníky jezdíme po celém Olomouckém kraji, stačí zavolat a domluvit se. Zavolejte na číslo +420 728 418 124 nebo napište na info@cleanmotor.cz